تکنیک لیفت سیلوئت چیست؟

 لیفت بوسیله سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود. نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت (rhytidectomy) ، یک روش عمل زیبایی، برای صاف کردن خطوط و چروک های عمیق و کشیدن پوست افتاده است و هدف آن جوان سازی ظاهر فرد است.جراحی کشیدن پوست صورت یکی از شناخته شده ترین و محبوب  جراحی های زیبایی است.

 افرادی که از روند پیر شدن خود ناراضی هستند، ممکن است به این نتیجه برسند که این عمل، راه مناسبی برای به عقب برگرداندن زمان است! جراحی پلاستیک کشیدن پوست، عمل بسیار سنگینی است و شخص نباید بدون فکر و توجه کافی به آن اقدام کند. از انجا که برگرداندن نتایج حاصل از این عمل غیر ممکن است، فرد ابتدا باید در مورد انجام عمل کاملا” مطمئن شود. البته عمل باید توسط یک جراح پلاستیک مجرب انجام گردد.

در طی عمل، جراح ممکن است پوست و عضلات بعضی از قسمت ها را بردارد. بدلیل سنگینی عمل، باطبع این جراحی خطرا ت مخصوص خودش را دارد. بعد از انجام عمل تصحیح اشتباهات آن بسیار سخت است. با این وجود در صورت انجام یک عمل موفق و خوب، برای فرد ظاهر و احساس جوان بودن و اعتماد به نفس ایجاد می کند.

کشیدن پوست صورت بین 10 تا 15 سا وام دارد. بعضی ها بعد از این مدت مایلند یک بار دیگر این عمل را انجام دهند.

روش انجام

 از آنجا که تکنیک های جراحی کشیدن پوست صورت متفاوت است ، مراحل دقیق روش های آن  متفاوت است. با این حال، شباهت ها یی میان تکنیک ها وجود دارد. جراح برش هایی را در نواحی جلوی گوش و زیر چانه ایجاد می کند.
بافت و پوست جدا گشته و چربی اضافه در صورت لزوم  برداشته می شود. سپس بافت و عضلات  کشیده شده و ثابت می شوند. آنگاه پوست های اضافه برداشته می شود و بعد از کشیدن بخیه زده می شود.

انجام این روش چه مدت طول می کشد؟

 انجام لیفت صورت توسط سیلوئت در حدود یک ساعت به طول می انجامد.

چگونه از اعتبار نخ های سیلوئت مطمئن باشم؟

 گذشته از اینکه پزشکان زیادی در جهان از این روش استفاده می کنند، نخ سیلوئت توسط FDA امریکا تایید شده و نشان CE  اروپا در سال 2006 دریافت کرده است.

بهبودی چه مدت طول می کشد؟

بیماران طی دو روز می توانند به فعالیتهای طبیعی خود باز گردند اما معمولا ده روز طول می کشد تا پوست محل عمل به طور کامل به حالت طبیعی خود باز گردد و تمام علائم ناپدید شود.

توصیه ها :

1 – شب قبل از عمل حمام نمایید وسر خود را بشویید .
2 – هنگام ورود به اتاق عمل صورت شما باید فاقد هرگونه آرایشی باشد .
3 – تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.
4 – کم حسی ویابی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است .
5 – بعد از عمل آنتی بیوتیک خود را طبق نظر پزشک مصرف کنید .
6 – از 2 هفته قبل از عمل تایک هفته بعد از عمل از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام ، مفنامیک اسید و آسپرین خوداری کنید وچنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشته باشید فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئینه استفاده نمایید .
7 – چهار هفته قبل و دو هفته بعد از عمل از کشیدن سیگار اجتناب نمائید.
8 – معمولا بعد از عمل از یک گن مخصوص مطابق شکل روبرو برای جلوگیری از تجمع مایع استفاده می شود.خصوصا در مواردی که ساکشن غبغب (کشیدن چربی با استفاده از لوله های باریک و بدون برش پوستی با دستگاه مکنده) انجام گردد.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)