هر روز افراد بسیاری با استفاده از عمل های مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند .اطلاعات مربوط به اصلاح برجستگی لالۀ گوش بوسیلۀ عمل جراحی پلاستیک فقط برای آگاهی شما ارائه شده است . بدیهی است جزئیات بیشتر و میزان سودمندی چنین عملی برای شما ، مواردی هستند که می توانید حضورا با اینجانب مطرح نمایید .
حتما شما هم افرادی را دیده اید که لاله هر دو گوششان و در موارد نادری لاله یک گوششان برجسته تر از معمول است . این دفورمیتی که جنبه ارثی دارد تاثیری بر روی میزان شنوایی ندارد ولی معمولا این برجستگی در سنین کودکی سوژه ای مناسب برای تمسخر کودک توسط همبازیهایش است و این امر میتواند بر روی روابط اجتماعی کودک تاثیرگذار باشد و چون همین روابط است که سنگ بنای زندگی آینده فرد روی آن گذاشته می شود، میتواند روی آینده کاری وزندگی آتی کودک نیز تاثیر گذار باشد و بدین دلیل است که اعلام می کنیم بهترین سن برای اصلاح این دفورمیتی قبل از ورود به مدرسه است، هر چند که برای این عمل هیچوقت دیر نیست وبسیاری از مراجعه کنندگان به ما را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند .

عمل جراحى زیبایى گوش (اتوپلاستى) در چه سنى انجام مى شود؟

این عمل از ۶ سالگى تا ۴۵ سالگى قابل انجام است. با افزایش سن خاصیت انعطاف پذیرى غضروف هاى گوش به تدریج از بین مى رود لذا انجام این عمل ممکن است بعد از ۴۵ سالگى با نتیجه خوبى همراه نباشد.
آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی گوش هستید؟

اگر گوش یا گوشهای شما بیش از حد برجسته است یا بیش از حد بزرگ است یا دارای شکل غیر طبیعی است، کاندید جراحی زیبایی گوش می باشید. بهترین زمان برای جراحی زیبایی گوش سن پنج یا شش سالگی است زیرا اولا گوشها تکامل نسبتا کاملی پیدا کرده اند و ثانیا اصلاح شکل گوشها قبل از ورود کودک به مدرسه از ایجاد مشکلات روحی در وی پیشگیری می کند. بالغین در هر سنی که باشند میتوانند در صورت برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی تحت جراحی زیبایی گوش قرار گیرند.

آیا به کمک چسب می‌توان اختلالات لاله گوش را اصلاح کرد؟

در ابتدای تولد چنانچه اختلالی مختصر در لاله گوش وجود داشته باشد، ممکن است به کمک چسب بتوان آن را تعدیل کرد، ولی به‌طور کلی جراحی لازم است.
برای آماده شدن برای جراحی چه کارهای دیگری باید انجام دهم؟

ما سابقه درمانی و سلامتی شما را برسی می کنیم. از آنجائیکه مصرف تنباکو خوب شدن زخم ها را به تعویق می اندازد شما باید ۲ هفته قبل و ۲ هفته بعد از عمل توتون و تنباکو مصرف نکنید. پرستاران ما در عمل کردن به این دستورات به شما کمک خواهند کرد.
در مورد مصرف داروهایم قبل ازعمل چه کار باید بکنم؟

در ملاقات قبل از عمل، پرستاران ما تمام داروهاییکه شما مصرف می کنید را بررسی می کنند. اگر شما رقیق کننده خون مصرف می کنید باید تقریبا یک هفته مانده به عمل مصرف آنرا متوقف کنید. به شما لیستی از داروها و مکمل هایی که نباید قبل از عمل مصرف کنید داده می شود.

ملاحظات قبل از عمل

1- از 2 هفته قبل از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه اجتناب نمائید.

2- در صورت داشتن هرگونه بیماری و یا مصرف هر داروئی را به اطلاع پزشک خود برسانید.
3- شب قبل غذای عادی وسالم مصرف نمائید.
4- قبل از خواب استحمام نمائید.
5- در صورت اضطراب از قرص آرامبخش ملایم استفاده نمائید.
6- روز عمل ناشتا باشید.
7- روز عمل در زمان تعیین شده در بیمارستان حضور داشته باشید.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)