Existing Post Image

کمردرد طولانی

افراد مبتلا به کمردرد برای مدت طولانی در بستر نمانند خوابیدن زیاد سبب تشدید کمر درد می‌شود

در مواردی که کمردرد دارید، بیشتر از 2 تا 3 روز در بستر نمانید زیرا خوابیدن به مدت طولانی سبب ضعیف شدن عضلات و تشدید کمردرد می‌شود.

مدت زمان لازم برای استراحت در بستر هنگام کمردرد در مواردی که کمردرد شما شدید است، برای مدت کوتاهی در بستر استراحت کنید ولی این مدت بیش از 2 تا 3 روز نباشد.

خوابیدن به مدت طولانی سبب ضعیف شدن عضلات و استخوان‌ها می‌شود، ممکن است پزشک معالج در موارد شدید کمر درد در بیماران با علایم عصبی، مدت‌های طولانی را توصیه به استراحت کند ولی خوابیدن به مدت طولانی، بهبودی را به تاخیر می‌اندازد.

حرکت کردن سبب رفع سفتی عضلاتی و قوی‌تر شدن عضلات حمایت کننده کمر می‌شود، بیمارانی که به علت کمردرد نیاز به استراحت در بستر دارند، باید سطح فعالیت‌های روز مره را به تدریج افزایش دهند ولی اگر این فعالیت‌ها سبب افزایش درد شد، آن را متوقف سازند پس از روز سوم استراحت، زمانی را به ایستادن و راه رفتن اختصاص دهند. همچنین از نشستن خودداری کنند زیرا نشستن بیشترین فشار را روی ناحیه کمری وارد می‌کند.

کسانی که به کمردردهای شدید مبتلا هستند  در مدت یک هفته تا 10 روز به ازای هر سه ساعت که در بستر هستید، 20 دقیقه پیاده روی کنید

دکتر ریحانی یساولی، جراح و متخصص ارتوپدی
متخصص ستون فقرات در تهران

Tagged with:  
Share →