توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

سردرد علل مختلفی دارد اما یکی از علل بسیار شایع آن درگیری‌های ناحیه گردن و میگرن است که خود را به صورت سر درد یا همراه آن است.

بیشتر افراد سردرد های گاه به گاه دارند. اما اگر شما در بیشتر روزها سردرد داشته باشید، ممکن است سردرد مزمن روزانه را تجربه نمایید. طبیعت پیوسته سردرد های مزمن روزانه، آنها را در بین ناتوان کننده ترین سردرد ها قرار داده است. درمان اولیه تهاجمی و ثابت، مدیریت طولانی مدت ممکن است درد را کاهش دهد و به سردرد گردنی کمتری منجر شود.

 Existing Post Image

نقاط ماشه‌ای یکی از علل سردرد می‌باشد که گاهی منشاء آن از گردن است و متاسفانه این نوع سر درد برای بسیاری از پزشکان ناشناخته است و درمان‌های دارویی نیز به خوبی جواب نمی‌دهد. 

 

ایجاد سردرد پس از حرکت دادن گردن، محدودیت حرکت گردن و وجود درد گردن، شانه درد یا بازو از علائم سر درد گردنی است.

 

در سردرد گردنی، درد اکثرا در قاعدهٔ جمجمه، دور چشم‌ها، جلوی سر یا دور است و گاهی همراه با سر درد گردنی وعلائم سر درد گردنی تهوع، تاری دید وسر گیجه  اختلال بلع است.

 

وضعیت بد سر و گردن موقع کار و فعالیت‌های روزانه یکی از عوامل و علت سردرد‌ها و گردن درد است، به عنوان مثال کودکانی که جلوی تلویزیون دراز کشیده و سر را مدت‌ها عقب نگه می‌دارند یا اشخاصی که از عینک دو کانونی استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض این سر درد گردنی قرار می‌گیرند.

 

برای درمان سردرد کلیک کنید

دکتر ریحانی یساولی، جراح و متخصص ارتوپدی
متخصص ستون فقرات در تهران

Tagged with:  
Share →