درمان دیسک گردن 

درمان دیسک گردن

بسیاری از بیمارانی که دیسک گردن دارند حتی بدون درمان خوب می شوند اما برای کسانی که درد دیسک گردن آن ها ادامه پیدا می کند درمان های متعددی وجود دارد

افراد با برخی مشاغل خاص مستعد بیماری دیسک گردن هستند :  مثل دندانپزشکی ، حروف نگاری ، افرادی که برای مدت طولانی با کامپیوتر کار می کنند برای تمرکز و نگاه کردن به یک محل خاص ممکن است زمان زیادی گردنشان در یک وضعیت نامناسب قرار گیرد و خطر ابتلا به بیماری پارگی دیسک گردن نیز وجود دارد. همچنین مشاغلی که لرزش زیادی به گردن وارد می کنند مثل کارگرانی که زمین را با دریل سوراخ می کنند زمان نیروی زیادی برای مدت طولانی به گردنشان وارد می شود و ممکن است به گردن آن ها آسیب وارد شده و دچار علائم دیسک گردن شوند.

تخمین زده می‌شود که بیش از 75% ما در مرحله‌ای از زندگی دچار گونه‌ای درد مهره گردن یا کمر درد خواهیم شد. اما خبر خوش این است که اکثر ما بدون نیاز به جراحی دیسک گردن بهبود خواهیم یافت و معمولاً درمان‌ بدون جراحی دیسک گردن و کمر مانند فیزیوتراپی و ورزش دیسک کمر، ورزش دیسک گردن در مقایسه با جراحی نتیجه بهتری به دست می‌دهند. بیرون زدگی و پارگی دیسک یکی از علل گردن درد و کمر درد محسوب می‌شود. انجام ورزش‌های گردن از اهمیت بالایی برخوردار است،  در صورتی که ورزش دیسک گردن را  به شیوه‌ی صحیح انجام داده شوند، می‌توانند دامنه‌ی حرکتی، انعطاف و قدرت ستون فقرات گردنی را افزایش دهند. با افزایش انعطاف در گردن، خواهید دید که به تدریج دامنه‌ی حرکتی گردن شما نیز افزایش پیدا می‌کند و هنگام حرکت دادن گردن کمتر احساس خشکی در عضلات گردن خود می‌کنید.

انواع مختلفی از درمان دیسک گردن برای درمان اختلال در مفصل گردن وجود دارد و انتخاب مناسب ترین درمان ها براساس دلیل بروز درد و میزان شدت آن انجام می شود، برای اکثر افراد درمان ها با استفاده ازترکیبی از روش های آرامش بخش، مصرف دارو وانجام حرکات ورزش گردن درد، که در ورزش درمانی گردن توصیه شده، انجام می شود.

سیاری از بیماران با انجام درمان دیسک گردن به صورت غیرجراحی بهبود می‌یابند. هدف از درمان‌های غیرجراحی، کاهش فشار ایجاد شده بر اعصاب به دلیل پارگی دیسک و کاهش درد و بهبود وضعیت فیزیکی بیمار است.

استراحت کوتاه‌مدت
گردنبند طبی
مسکن ها و داروهای مدیریت‌کننده و کنترل‌کننده درد که از آنها برای کنترل درد استفاده می شود. اگر در بدنتان احساس درد شدید مداوم دارید پزشکتان مصرف کوتاه‌مدت دارو های مخدر را تجویز می‌کند. گاهی نیز پزشک داروهای شل‌کننده عضلات را برایتان تجویز خواهد کرد.
داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی: داروهای مسکن هستند که همچنین از آنها برای کاهش تورم و التهاب‌های ناشی‌ شده از پارگی دیسک نیز استفاده می‌گردد.
پک گرما
پک سرما
فیزیوتراپی
ورزش
تمرین‌های کشش
تحریک الکتریکی
درمان دستی
داروهای کورتیکول استروئید: به دلیل تأثیر ضدالتهابی قوی داروهای کورتیکول استروئید، مصرف این دارو چه به ‌صورت خوراکی و چه به‌ صورت تزریقی برای دردهای بسیار شدید در بازو و گردن تجویز می‌گردد.
تزریق اپیدورال: اگر درد شدید در بازوی خود دارید، تزریق اپیدرول یا بلوک به شما توصیه می‌شود. روش تزریق اپیدورال شامل تزریق کورتیکول استروئید به فضای اپیدورال است. فضای اپیدورال قسمتی در اطراف اعصاب ستون مهرها است. تزریق توسط پزشکی که در این زمینه تعلیم‌ دیده است انجام می‌شود. هدف از تزریق کاهش التهاب اعصاب و دیسک است.
تزریق در نقاط ماشه‌ای به تزریق مستقیم مواد بی‌حسی موضعی (که گاهی با کورتیکول استروئید ترکیب می‌شود) به بافت نرم دردناک و عضلات اطراف ستون مهره‌ها برای کاهش درد فتق دیسک گردن گفته می‌شود. اگر چه تزریق در نقاط ماشه‌ای گهگاهی برای کنترل درد مفید است اما نمی‌تواند پارگی دیسک گردن را درمان نماید.

آرتروز گردن یک اصطلاح کلی برای ساییدگی و فرسودگی ناشی از بالا رفتن سن است که دیسک‌های ستون فقرات گردنی را درگیر می‌کند. همچنانکه دیسک‌ها مایع‌شان را از دست داده و کوچک‌تر می‌شوند، علایم دیسک گردن نیز گسترش می‌یابند، که از آن جمله می‌توان به ایجاد زائده‌های استخوانی در امتداد لبه‌های استخوان‌ها (خارها) اشاره کرد.آرتروز گردن و بیرون زدگی دیسک گردن عارضه شایعی است که با بالا رفتن سن بدتر می‌شود. بیش از ۸۵% از افراد بالای ۶۰ سال به آرتروز گردن مبتلا هستند.

زمان فیلم درمان دیسک گردن 2:54 می باشد . اگر شما هم مشکوک به دیسک گردن هستید یا پارگی دیسک گردن دارید توصیه می شود فیلم را مشاهده نمایید و پس ار تشخیص علت دیسک گردن برای درمان و انجام بعضی تمرینات و حرکات ورزش برای دیسک گردن اقدام نمایید.