درمان دیسک گردن 

درمان دیسک گردن

بسیاری از بیمارانی که دیسک گردن دارند حتی بدون درمان خوب می شوند اما برای کسانی که درد دیسک گردن آن ها ادامه پیدا می کند درمان های متعددی وجود دارد

افراد با برخی مشاغل خاص مستعد بیماری دیسک گردن هستند :  مثل دندانپزشکی ، حروف نگاری ، افرادی که برای مدت طولانی با کامپیوتر کار می کنند برای تمرکز و نگاه کردن به یک محل خاص ممکن است زمان زیادی گردنشان در یک وضعیت نامناسب قرار گیرد و خطر ابتلا به بیماری پارگی دیسک گردن نیز وجود دارد. همچنین مشاغلی که لرزش زیادی به گردن وارد می کنند مثل کارگرانی که زمین را با دریل سوراخ می کنند زمان نیروی زیادی برای مدت طولانی به گردنشان وارد می شود و ممکن است به گردن آن ها آسیب وارد شده و دچار علائم دیسک گردن شوند.

تخمین زده می‌شود که بیش از 75% ما در مرحله‌ای از زندگی دچار گونه‌ای درد مهره گردن یا کمر درد خواهیم شد. اما خبر خوش این است که اکثر ما بدون نیاز به جراحی دیسک گردن بهبود خواهیم یافت و معمولاً درمان‌ بدون جراحی دیسک گردن و کمر مانند فیزیوتراپی و ورزش دیسک کمر، ورزش دیسک گردن در مقایسه با جراحی نتیجه بهتری به دست می‌دهند. بیرون زدگی و پارگی دیسک یکی از علل گردن درد و کمر درد محسوب می‌شود.

انواع مختلفی از درمان دیسک گردن برای درمان اختلال در مفصل گردن وجود دارد و انتخاب مناسب ترین درمان ها براساس دلیل بروز درد و میزان شدت آن انجام می شود، برای اکثر افراد درمان ها با استفاده ازترکیبی از روش های آرامش بخش، مصرف دارو وانجام حرکات ورزش گردن درد، که در ورزش درمانی گردن توصیه شده، انجام می شود.

آرتروز گردن یک اصطلاح کلی برای ساییدگی و فرسودگی ناشی از بالا رفتن سن است که دیسک‌های ستون فقرات گردنی را درگیر می‌کند. همچنانکه دیسک‌ها مایع‌شان را از دست داده و کوچک‌تر می‌شوند، علایم دیسک گردن نیز گسترش می‌یابند، که از آن جمله می‌توان به ایجاد زائده‌های استخوانی در امتداد لبه‌های استخوان‌ها (خارها) اشاره کرد.آرتروز گردن و بیرون زدگی دیسک گردن عارضه شایعی است که با بالا رفتن سن بدتر می‌شود. بیش از ۸۵% از افراد بالای ۶۰ سال به آرتروز گردن مبتلا هستند.

زمان فیلم درمان دیسک گردن 2:54 می باشد . اگر شما هم مشکوک به دیسک گردن هستید یا پارگی دیسک گردن دارید توصیه می شود فیلم را مشاهده نمایید و پس ار تشخیص علت دیسک گردن برای درمان و انجام بعضی تمرینات و حرکات ورزش برای دیسک گردن اقدام نمایید.