جراحی پلک ، بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین :

در این عمل جراحی با یک برش روی چین پلک بالا بخشی از پوست و چربی عضلات برداشته می شود و مجدداً پوست دوخته می‌شود. بهتر است همزمان عمل بالا بردن ابرو را نیز با عمل جراحی پلک انجام داد. اکثر بیماران که احتیاج به بلفاروپلاستی پلک( جراحی پلک ) دارند دچار افتادگی ابرو هم هستند و لازم است همزمان این دو عمل با هم انجام شود. در روزهای اول بعد از عمل جراحی پلک مختصری کبودی و تورم در محل عمل وجود دارد که به مرور برطرف می‌شود.

محل دوختن برش پوست تا حدود 2-3 ماه قرمز است و به تدریج به رنگ سفید متمایل می‌شود. ولی محل اسکار عمل جراحی پلک روی خط‌چین فوقانی پلاک قرار می‌گیرد و بعد از چند سال محو می‌شود .

در جراحی پلک ، بلفار و پلاستی پلک بالا با یک برش در ناحیه چین پلک بالا پوست اضافی و چربی اضافی برداشته می شود اسکار عمل جراحی پلک مشهود نخواهد بود . در این عمل پف و افتادگی پلک بالا اصلاح می شود و معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود .در جراحی پلک ، بلفار و پلاستی پلک پایین چربی های اضافی در ناحیه پلک پایین با برش در داخل حفره چشم برداشته می شود و پف زیر چشم برداشته می شود .

می توان برش را حدود 1 میلی متر در زیر مژه های پلک پایین نیز انجام داد و چربی های اضافی را برداشت در این عمل جراحی پلک هم اسکار باقی نخواهد ماند. در بعضی از بیماران پلک بالا بیشتر پف دارد تا پوست اضافه و در این بیماران لازم است چربی بیشتری برداشته شود. کسانی که از لنزهای تماسی (Contact Lens) استفاده می‌کنند. لازم است حتماً از اشک مصنوعی بعد از عمل استفاده کنند. بعد از عمل جراحی پلک بهتر است از کیسه یخ جهت کاهش ورم و کبودی روی محل جراحی استفاده شود.

چه نوع ارزیابی برای جراحی زیبایی پلک انجام می شود؟

سابقه مصرف دارو وضعیت پزشکی مانند افزایش فشار خون، بیماریهای تیروئیدی یا دیابت مسائلی هستند که ممکنست ریسک عمل جراحی پلک را افزایش دهند. آیا شما آلرژی دارید؟ چنانچه از کنتاکت لنز استفاده نموده اید باید از نظر چشم پزشکی وخشکی احتمالی چشم بررسی شوید. تکنیک بخصوصی که توسط جراح پلاستیک به شما توصیه می شود بسته به فاکتورهای زیادی مثل پوست اضافه و چربی در نواحی پلک ،موقعیت ابروها و وضعیت عضلات اطراف چشم ها هستند.

در چه سنی جراحی پلک انجام میشود؟

میتوان جراحی زیبایی پلک را در تمام سنین در افراد بالغ انجام داد. بعضی ها جراحی پلک را برای اصلاح مشکلات افزایش سن انجام میدهند در حالیکه در بعضی دیگر مسائل وراثتی باعث انجام جراحی در سنین 20 تا 30 سال میشود.

آیا می‌توان با بلفاروپلاستی، چروک‌های خنده را هم از اطراف چشم‌ها زدود؟

نه! متاسفانه گاهی پزشکان ما به این نکته توجه نمی‌کنند که بلفاروپلاستی قادر به اصلاح چین ‌و چروک‌‌هایی که به هنگام خنده نمایان می‌شوند، نیست. بهترین درمان چین و چروک‌های خنده، تزریق بوتاکس است و اینها با جراحی اصلاح نمی‌شوند و با بلفاروپلاستی تنها پف‌ها و پوست‌های اضافی اصلاح می‌شوند.

می‌توان با این عمل افتادگی ابرو را هم اصلاح کرد؟

بله، وقتی می‌گوییم جراحی زیبایی چشم، ابرو هم جزوش است. معمولاً اگر بیمار موردی داشته باشد در حین جراحی پلک افتادگی ابرو هم برطرف می‌شود. وقتی برای اصلاح پلک برش می‌دهیم، می‌توانیم همزمان ابروها را هم چند میلی‌متر بالا بکشیم. اگر بخواهیم ابروها را بیشتر بالا ببریم، به جراحی جداگانه‌ای که اصطلاحاً لیفتینگ نامیده می‌شود نیاز است. قبلاً برای انجام لیفتینگ برش سراسری می‌دادند ولی امروزه روشی که بیشتر متداول است ایجاد چند سوراخ در پوست، کار با‌ آندوسکوپ و بالا کشیدن ابروها با بخیه‌های مخصوص است

هزینه ها

هزینه در اعمال زیبائی مهم می باشد و می تواند متفاوت باشد . هزینه جراح بسته به مهارت و تجربه وی فرق می کند که البته بسته به نوع عمل و محلی که عمل در آن انجام می شود هم می باشد . در این مورد با جراح صحبت کنید .
هزینه ها شامل
هزینه جراح
هزینه بیمارستان
هزینه بی هوشی
هزینه داروها
هزینه آزمایشات
رضایتمندی شما از هر هزینه ای بالاتر است
مهمتر از هزینه انتخاب یک جراح با تجربه می باشد تا شما با اطمینان خاطر عمل کنید .

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)